Staw w centrum wioski Izba Tradycji Ekomuzeum przy Szkole Podstawowej Głaz w centrum Kościół Ołtarz w kościele

Gminne Dożynki 2019 w Kamieniu Śląskim

W minioną niedzielę 8 września 2019 r. w naszej miejscowości miały miejsce uroczystości  Gminnego Święta Plonów „Żniwniok 2019”. Na tą okoliczność mieszkańcy na głównych ulicach przejazdowych przepięknie udekorowali swoje posesje, ustawiono bardzo dużo scenek rodzajowych, z kolei mieszkańcy innych ulic wykonali wozy korowodowe, wóz z płodami a także scenki rodzajowe na trasie korowodu. Panowie wykonali stelaż do nowej korony żniwnej a nasze Panie po mistrzowsku ją przyozdobiły.

Uroczystości rozpoczęły się procesją od kaplicy św. Jacka do naszego kościoła parafialnego. Następnie została odprawiona msza św. której  przewodniczył ksiądz arcybiskup Alfons Nossol, przy koncelebrze księży: ks.  Arnolda Nowaka, ks. Huberta Sklorza, ks. Alberta Glaeser. 

O godzinie czternastej  od Terenu Sportowo-Rekreacyjnego przez Plac Myśliwca, ulicą Parkową  ruszył korowód dożynkowy, do parku przypałacowego, gdzie miały miejsce oficjalne uroczystości.

Starostami dożynkowymi byli nasi mieszkańcy Lidia Blaut i Waldemar Wloka.

Wioski oraz dzielnice Gogolina wzięły udział w konkursie na najciekawszy rower oraz w konkursie koron żniwnych, wozów z płodami oraz wozów korowodowych. Nasza korona oraz wóz z płodami otrzymały pierwsze miejsce, wozy korowodowe miejsce drugie, ponadto wieś otrzymała nagrodę specjalną za duży wkład pracy za zorganizowanie dożynek.   

Za ogromne zaangażowanie, Sołtys i Rada Sołecka pragną złożyć gorące słowa podziękowania wszystkim naszym mieszkańcom, organizacjom i instytucjom, które włączyły się w przygotowania i przeprowadzenie dożynek: Ochotniczej Straży Pożarnej, Stowarzyszeniu Przyjaciół Kamienia Śląskiego, Stowarzyszeniu Sportowo-Rekreacyjnemu "Kamyki", Księdzu Proboszczowi, Siostrom i Radzie Parafialnej, Publicznej Szkole Podstawowej z oddziałem przedszkolnym. Dziękujemy darczyńcom za materiały i plony, wszystkim, którzy udostępnili swoje środki transportu. Dziękujemy za wykonaną koronę, wóz z płodami, wozy korowodowe, dekoracje i scenki rodzajowe, przyozdobienie kościoła oraz mieszkańcom, przedszkolakom, uczniom, nauczycielom za udział w korowodzie.

Słowa podziękowania kierujemy w stronę Burmistrza Gogolina, Urzędu Miejskiego, Gminnego Ośrodka Kultury. Dziękujemy mieszkańcom innych sołectw i dzielnic za udział i uświetnienie Gminnego Święta Plonów zorganizowanego w naszej miejscowości.

Część kościelna

 

 

Korowód

 

 

Dekoracje na naszych ulicach

 

 

Pogoda
11 sierpnia
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,40 PLN
1 CHF = 4,08 PLN
1 USD = 3,74 PLN